1 דקות קריאה
13 Dec
13Dec

לעיונכם מהדורה דיגיטלית מהודרת של חוברת מידע המכילה מגוון רב של סוגיות מקצועיות, שערכה אליוט גלובל ישראל לקראת תום שנת המס 2021 ותחילת שנת המס 2022 . 

תשלומים שניתן לבצע לאחר סיום שנת המס 2021.

טפסים שימושיים לסוף שנת המס 2021.

לאחרונה פסק בית המשפט, כי ריבוי רכישת ומכירת דירות על ידי גורם פרטי הינה בגדר פעילות "עסק" לצרכי חוק מע"מ. 

פטור במכירת דירת ירושה, רק אם גם היורש הוא תושב ישראל

ביטוח לאומי -בית הדין קיבל תביעתו של מבוטח ששימש במשך שנים כיזם, מנהל פיתוח ודירקטור בחברה שפוטר וקבע כי לא עבד בעת שקיבל דמי אבטלה שאושרו לו, ולפיכך אין מקום לתבוע ממנו החזר הגמלה. 

האם התחייבות של עובד לשאת בעלות קורס הכשרה במקרה בו התפטר מעבודתו טרם השלמת תקופת עבודה מינימלית גוברת תמיד? בית המשפט קבע, אין לחייב עובד בעלות הכשרה במקרה בו התפטר בשל מצב בריאותי לקוי. 

מעסיק שפיגר ברצף הפרשות פנסיוניות חויב לפצות עובד שהפך נכה בשווי קצבת הנכות.

 קביעות בעבודה הינה זכות חוזית ועובדי הביטחון באל-על בחוזים אישיים אינם זכאים לקביעות.

לחצו כאן


לעיונכם מהדורה דיגיטלית מהודרת של חוברת מידע המכילה מגוון רב של סוגיות מקצועיות שערכה אליוט גלובל ישראל לקראת תום שנת המס 2021 ותחילת שנת המס 2022 . תשלומים שניתן לבצע לאחר סיום שנת המס 2021. טפסים שימושיים לסוף שנת המס 2021. לאחרונה פסק בית המשפט כי ריבוי רכישת ומכירת דירות על ידי גורם פרטי הינה בגדר פעילות "עסק" לצרכי חוק מע"מ. פטור במכירת דירת ירושה רק אם גם היורש הוא תושב ישראל. ביטוח לאומי -בית הדין קיבל תביעתו של מבוטח ששימש במשך שנים כיזם מנהל פיתוח ודירקטור בחברה שפוטר וקבע כי לא עבד בעת שקיבל דמי אבטלה שאושרו לו ולפיכך אין מקום לתבוע ממנו החזר הגמלה. האם התחייבות של עובד לשאת בעלות קורס הכשרה במקרה בו התפטר מעבודתו טרם השלמת תקופת עבודה מינימלית גוברת תמיד? בית המשפט קבע אין לחייב עובד בעלות הכשרה במקרה בו התפטר בשל מצב בריאותי לקוי. מעסיק שפיגר ברצף הפרשות פנסיוניות חויב לפצות עובד שהפך נכה בשווי קצבת הנכות. קביעות בעבודה הינה זכות חוזית ועובדי הביטחון באל-על בחוזים אישיים אינם זכאים לקביעות.
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.